Mutfak Dekorasyonu

Çarpıcı Bir Görünüm için 9 Doğalgaz Borusu Süsleme Fikri

Doğalgaz borusu süsleme fikirleri, görüntülerinden hoşlanmadığın boruları sihirli dokunuşlarla şık bir dekoratif objeye dönüştürmenize yardımcı olacak.

Evlerimizde, zaman zaman memnun olmadığımız, estetiği bozduğunu düşündüğümüz veya dekorasyonu dengesiz hissettiren bazı detaylar vardır. Bunların bazılarını saklamak mümkün olmasa da doğalgaz borularını süslemek mümkündür. Ev dekorasyonunda genellikle göz ardı edilen, ancak potansiyel olarak estetik bir sorun teşkil eden unsurlardan biri doğalgaz borularıdır. Canınızı sıkan bu boruları sihirli bir dokunuşla şık bir detaya çevirebilirsiniz.

Doğalgaz borularını gizlemek için kullanabileceğiniz malzemeler arasında yapay sarmaşık, hasır ip, mermer, MDF kaplama, yapay çiçekler ve LED aydınlatma yer alır. Bu malzemeler, mutfaktaki doğalgaz borularını gizlemekle kalmaz, aynı zamanda süslü bir görünüm oluşmasına da yardımcı olur. Bu sayfada doğalgaz borusu süsleme için çok sayıda fikir bulabilir ve mutfak dekorasyonunuzla uyumlu bir tasarım oluşturabilirsiniz. İşte kötü görüntüden kurtulmanıza yardımcı olacak bazı ilham verici fikirler.

Doğalgaz Borusu Süsleme Fikirleri

Doğalgaz borularını kapatmak ve süslemek için kullanılan birçok farklı malzeme vardır. Bu malzemelerden zevkinize ve ev dekorasyonunuza uygun olanı tercih ederek, rahatsızlık veren borulardan dekoratif bir görünüm oluşturabilirsiniz.

1. Yapay Sarmaşık ile Sarın

Sarmaşık ile doğalgaz borusu süsleme

Doğalgaz borularını süslemek için en çok tercih edilen malzemelerden biri yapay sarmaşıktır. Tel yaprak şerit yapay taç sarmaşık, doğalgaz borusunun etrafına sarılarak dekoratif bir görünüm oluşturur. Bu sayede, boruların kötü görüntüsü ortadan kalkar ve doğal bir görünüm ortaya çıkar. Mutfakta bulunan doğalgaz borularını yapay sarmaşık ile süsleyerek zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tezgah üzerindeki dikey doğalgaz borusunun etrafına, aşağıdan veya yukarıdan başlayarak, yapay sarmaşığı sıkıca sarın. Boşluk bırakmadan sararsanız, sarmaşık şık durur ve mutfağınızın dekorasyonuna katkı sağlar.

2. Doğalgaz Borularını Boyayın

Boyama ile doğalgaz borusu süsleme

Doğalgaz boruları, özellikle mutfak gibi açık alanlarda göze batar ve estetik açıdan hoş görünmez. Boyayarak hem daha şık bir görünüm elde edebilir hem de boruları kullanışlı bir alan haline getirebilirsiniz. Raf ve askılı mutfak eşyaları da boruları daha kullanışlı hale getirmenin harika bir yoludur. Böylece, baharatlık, kaşıklık, havlu gibi eşyalarınızı boruların üzerinde saklayabilirsiniz. Doğalgaz borularını gizlemek yerine kullanışlı bir alana dönüştürebilirsiniz.

3. Dekoratif Hasır İp ile Süsleyin

Hasır ip ile doğalgaz borusu süsleme

Düşük maliyetle doğalgaz borusunu süslemek için hasır ip kullanabilirsiniz. Hasır ip, doğalgaz borularına sarıldığında mutfakta vintage bir görünüm oluşturur. Bu sayede mutfak dekorasyonuna doğrudan etki ederek, kötü görüntüden kurtulmuş olursunuz. Üzerine çiçek veya diğer dekoratif objeler ekleyerek daha da canlandırabilirsiniz.

Dilediğiniz kalınlıkta hasır ip alın ve doğalgaz borusunun etrafına sıkıca sarın. Ayrılmaması için silikonla yapıştırın. Ardından dekoratif objeleri hasır ipin üzerine silikonla yapıştırın. Böylece doğalgaz borusu hem kapatılmış hem de göz alıcı bir görünüm kazanacaktır.

4. Mermer Kullanarak Gizleyin

Mermer ile doğalgaz borusu kapatma

Mutfak dekorasyonunu tamamlamak ve doğalgaz borularını kamufle etmek için mermer kullanabilirsiniz. Mermer, hem boruları gizleyerek mutfağınızın görüntüsünü tamamlar hem de şık bir görünüm kazandırır.

Eğer yakınınızda mermer işi yapan bir atölye varsa, ölçüleri aldıktan sonra kesim yaptırabilir ve silikonla yapıştırabilirsiniz. Özellikle lüks evlerde mutfaktaki doğalgaz boruları mermerle kaplanarak gizlenir.

5. MDF ile Mutfaktaki Doğalgaz Borusunu Kapatın

MDF doğalgaz borusu gizleme

Doğalgaz borularını gizlemek için MDF mobilyalar kullanılabilir. İnternetten satın alınabileceği gibi, yakınınızdaki mobilyacıdan da dilediğiniz ölçülerde yaptırabilirsiniz. Bu yöntem, düşük maliyetli olması nedeniyle en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Uygulaması da oldukça basittir ve herhangi bir uzmanlık gerektirmez. Doğalgaz borularının boyutlarına göre yapılan MDF kaplamalar, boruları tamamen gizleyerek ortadan kaldırır.

6. LED Aydınlatma ile Dekoratif Görünüm Oluşturun

Doğalgaz borusu LED aydınlatma

LED aydınlatma, doğalgaz borularını kapatarak mutfağınıza büyüleyici bir görünüm kazandırmanın en ideal yoludur. Sarmaşık ile kapattıktan sonra üzerine LED ışıkları yapıştırarak, göze hoş gelen bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Ayrıca, akşamları LED ışıklar mutfağınızı aydınlatarak havalı bir görünüm sağlar. Işıklı tel şerit adı verilen ve alışveriş sitelerinde bulabileceğiniz ürün, uygulanması oldukça pratiktir. Mutfak doğalgaz boruları için farklı bir görünüm elde etmek isteyenler, LED ışıklardan faydalanabilirler.

7. Mutfak Dekorasyonuna Ekleyin

Doğalgaz borusu mutfak dekorasyonu

Can sıkıcı doğalgaz borularını mutfak dekorasyonuna dahil ederek işlev kazandırabilirsiniz. Mutfak havlusu, raflar, fincanlar ve bitkileri boruların üzerine ekleyerek estetik bir görünüm elde edebilir ve şık durmayan boruların görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Böylece, mutfaktaki doğalgaz borusu hem kötü görüntüsünden kurtulur hem de kullanışlı bir alan haline gelir.

8. Elinizde Bulunan Eşyaları Değerlendirin

Eşyalarla doğalgaz borusu kapatma

Doğalgaz borularını süslemek için hasır ip, yapay çiçek, dekoratif objeler gibi çeşitli malzemeler kullanılabilir. Süs eşyalarını borunun üzerine yapıştırmak için silikon tercih edilebilir. Hasır ip borunun tamamına sarıldıktan sonra, üzerine yapıştırılan gül ve çiçekler oldukça şık bir görünüm oluşturur. Bu yöntem, doğalgaz borularını kapatmanın yanı sıra, mutfağın dekorasyonuna da katkıda bulunur.

9. Yapay Çiçeklerle Süsleyin

Yapay çiçeklerle doğalgaz borusu süsleme

Doğalgaz borularını süslemek için rengarenk yapay çiçekler kullanabilirsiniz. İstediğiniz büyüklükteki yapay çiçekleri borunun üzerine yapıştırarak veya asarak harika bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu işlem için para harcamanıza da gerek yok, evinizde bulunan çiçekleri de kullanabilirsiniz. Doğalgaz borularını gizlemek için kullanılan bu yöntem, mutfağınızdaki diğer eşyalarla uyum yakalamanıza da yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu