Duvar Boyası Renkleri

Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası ile Boyanmış Evler

Modern ve minimalist bir dekorasyon için çakıl taşı rengi duvar boyası ideal. Renk tonları ve boyanmış evlere göz atarak ilham alın, evinizi yenileyin!

Doğadan ilham alan renkler her zaman dekorasyonda özel bir yere sahip olmuştur. Son yıllarda ise toprak tonları ve nötr renkler arasında yer alan çakıl taşı rengi, evlerde rahat ve modern bir atmosfer yaratmak için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu renklerden biri de çakıl taşı rengidir. Gri ve bej tonlarının bir araya gelmesiyle oluşan çakıl taşı rengi, doğanın sakin gücünü evinize taşır.

Çakıl taşı rengi, günümüzde duvar boyası, mobilya ve aksesuarlarda sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Bu renk, modern ve minimalist dekorasyon tarzıyla mükemmel bir uyum sağlar. Aynı zamanda, klasik ve rustik tarzlara da sıcaklık ve derinlik katar. Çakıl taşı renginin farklı tonlarını kullanarak, evinizde farklı atmosferler yaratabilirsiniz.

Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası Nasıl Bir Renktir?

Çakıl Taşı Rengi

Çakıl taşı rengi, bej ve gri tonlarının bir karışımı olan, nötr ve sıcak bir tondur. Kum beji ve taş rengine de yakındır. Hem modern hem de klasik dekorasyon tarzlarına uyum sağlayabilen çok yönlü bir renktir. Bu renk, doğada sıklıkla rastlanan bir renk olduğu için sıcak bir alan yaratmasıyla bilinir.

Çakıl taşı renginin uyumlu olduğu renkler:

 • Beyaz
 • Gri
 • Bej
 • Kahverengi
 • Siyah
 • Mavi
 • Yeşil

Çakıl taşı rengini kullanmanın avantajları:

 • Huzurlu ve sakin bir ortam yaratır.
 • Modern ve şık bir görünüm sağlar.
 • Doğayla bağlantılı bir atmosfer yaratır.
 • Farklı renklerle kolayca kombinlenebilir.
 • Hem geniş hem de küçük ortamlarda kullanılabilir.

Çakıl taşı rengi, boya markaları tarafından yayınlanan renk kartelalarında farklı tonlarda karşımıza çıkıyor. Açık ve koyu tonları mevcut olan bu rengin dilediğiniz alt tonunu kullanarak duvarlarınızı yenileyebilirsiniz.

Marshall Çakıl Taşı Rengi

Marshall çakıl taşı rengi

Marshall boya renk kartelasında yer alan Toprak tonlarında yer alan Çakıltaşı rengi gri ve bej tonlarının karışımı olan nötr bir renktir. Duvar boyası olarak kullanıldığında, nötr bir renk olduğu için birçok farklı renkle eşleştirilebilir. Çok koyu bir renk olmadığından küçük mekanlarda kullanılabilir. Çakıl Taşı rengi, evinizde huzurlu bir ortam yaratmak için ideal bir renktir.

Filli Boya Çakıl Taşı Rengi

Filli Boya çakıl taşı rengi

Filli Boya renk kataloğunda “çakıl taşı” isimli bir renk bulunmamaktadır. Fakat, bu tona yakın onlarca renk seçeneği mevcuttur. Çakıl taşı rengine yakın olan renklerden dilediğinizi seçerek duvar boyası olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz daha açık veya koyu tonlarına da ulaşabilirsiniz. Bej kategorisinde bulunan Çakıllı Kum, Bej 40, Bej 50 ve Bej 25 renkleri çakıl taşı rengine yakın renkler arasındadır.

Polisan Çakıl Taşı Rengi

Polisan çakıl taşı rengi

Polisan renkleri arasında “çakıl taşı” isimli bir renk bulunmamaktadır. Fakat toprak tonları arasında seçim yaparak benzer bir renk bulabilirsiniz. İç Cephe renkleri arasında yer alan Doğal Bej, Gizemli Bej, Romans ve Sade Bej renkleri, çakıl taşına yakın tonlardadır. Bu renkler arasından açık veya koyu toprak tonlarını tercih ederek duvarlarınızı boyayabilirsiniz.

DYO Çakıl Taşı Rengi

DYO çakış taşı rengi

DYO’nun BEJ/KAHVE kartelasında çakıl taşı rengine yakın birçok farklı renk tonu mevcuttur. Ilık Maya, 0729, 0735, 7702 ve 0716 renk kodlarını inceleyerek zevkinize uygun bir rengi duvar boyası olarak seçebilirsiniz. Ev dekorasyonunuzu yenilemek için duvar boyası rengi arıyorsanız DYO renk kataloğunda çakıl taşı rengine yakın birçok seçenek bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Çakıl Taşı Rengi ile Boyanmış Evler

Çakıl taşı rengi, doğanın rahatlatan etkisini evinize taşır. Bu renk, stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olarak, dinlenmek ve rahatlamak için ideal bir ortam oluşturur. Salona huzur ve şıklık katmak için ideal bir duvar boyası rengidir. Bu rengi, beyaz mobilyalar ve ahşap aksesuarlar ile kombinleyerek modern ve ferah bir ortam oluşturabilirsiniz. Çakıl taşı rengi duvar boyası ile boyanmış evlere göz atarak ilham alabilirsiniz.

Çakıl taşı duvar boyası

Ev dekorasyonunda dinlendirici hava yaratmak için çakıl taşı rengini kullanabilirsiniz. Bu rengi, krem ve bej tonları ile kombinleyerek romantik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Çakıl taşı ile boyanmış ev

Doğayla bağlantılı, göz alıcı ve sıcak bir ortam yaratmak için toprak tonlarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Çakıllı kum, evinizin daha doğal ve zarif görünmesini sağlar.

Çakıl taşı rengi duvar boyası

Salon, oturma odası, yatak odası, mutfak ve banyo gibi tüm mekanlarda çakıl taşı duvar boyası tercih edebilirsiniz.

Çakıl taşı rengi ile boyanmış evler

Beyaz, krem, siyah, gri, kahverengi gibi nötr renklerle çakıl taşı kullanarak klasik ve zarif bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Daha canlı bir dekorasyon için bu rengi, mavi, yeşil, mor gibi renklerle de kombine edebilirsiniz.

Çakıl taşı rengi

Çakıl taşı, her türlü mobilya rengi ile uyum sağlayabilen bir renktir. Bu nedenle, mobilya seçiminizde sınırlı kalmanıza gerek kalmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu